Benimblog

Bloglanıyoruz


Değerli dünyalılar,

Sosyal medyanın yelpazesi o denli genişledi ki, "ağaçlardan ormanı göremez" hale geldik. Her birimiz kendimizi ifade edebilmek için karşımıza çıkan her her ortamı 'bilir bilmez' kullanma eğilimi gösteriyoruz. Bir şeylerden eksik kalabileceğimiz düşüncesinin etkisi altında kalıyoruz. Peki, Facebook, Twitter, Youtube, Instagram vesair ortamlar var iken, örneğin ben neden bir de böyle bir ortamda yazma ihtiyacı duydum? Bunun açıklamsı pek anlaşılır gelmeyebilir ama geçenlerde yazılı medyanın ve sosyal medyanın konu edildiği düzeyli bir toplantıya katılmıştım. Orada deneyimli gazeteci bir meslektaşımızın, 'ciddi manada' heber yayma işlevini en hızlı yapan ortamın 'Bloggerlar' olduğunu savununca bu alana ilgim arttı. Tam da bu nasıl yapılır nereden alınır diye altta alttan düşünürken, bu gün facebook'de "bedava blog yapın" etiketli bir paylaşım olduğunu görünce dayanamadım.  "hadi bakalım kolay gelsin" deyip hemen kolları sıvayıp bir "blog" oluşturmaya kara verdim. Hayırlı olur inşallah. Doğrusu blogculuk konusunda çok toy olduğumu söylemeliyim. Bu konuyu google amcaya bir danışmak faydalı olur sanırım.

İlk haber

Dün Brükselde havaalını ve metro istasyonunda patlamalar oldu. toplam 34 kişi hayatını kaybetti. Çok sayıda insan da yaralandı. Avrupayı bir kez daha sarsan terör saldırısı korkuttu. Terörün en çok korkutan yanı ise çok planlı bir şekilde ve Avrupa'nın tam kalbi denebilecek bir yerde yapılmış olmasıydı. Bazı gazetelerin başlıkları da böyle idi. "telegraaf" "Terör Avrupayı Kalbnden Vurdu" .

Terör uzmanları, her ne kadar bunu açıktan dillendirmeselerde, terörün Avrupa'yı vurmaya devam edeceğini satır aralarında ima ediyorlar. 

Hollanda başbakı Mark Rutte saldırı sonrası bir açıklama yaparak terörü sert bir dille lanetledi. Rutte açıklam yaptığı esnada bir vesileyle  terör saldırıları yapılan ülkelerin adlarını saymaya başladı. Hah! dedim. durbakalım Ankara'yı  ev İstanbul'u  da sayacak mı diye merakla dinledim .. ve saydı sağolsun. bazılarınızın bıyık altından gülebileceğini tahmin ediyorum ama bu çok önemli bir ayrıntıdı..

Dileğimiz bu sayılanlar terör saldırısına uğramış son ülkeler ve son  kentler olur...

Barış ve huzur içinde yaşayan bir dünyayı görmeyi ne kadar da özledik.

Vuslata erdir Ya Rab!...      


Yorumlar