Benimblog

Çünkü onsuzluk bana bunu öğretti


Alışıyorsun,
 Yalnızlığa ,kimsesizliğe ,duygusuzluğa ihanetlere, haksızlıklara, hayatın devam edip senin oyle ot gibi izlemene alışıyorsun.
Hatırlasınız eskiden ne zordu her şey korkardık, oysaki korktuklarımız
 başımıza gelmedi mi. En yakınlarınızdan yemediniz mi hep darbeleri? O yapmaz gitmez  dedikleriniz bırakmadı mı hep sizi. Ki siz hiçbirisine hayır diyemediniz. Gidenlere dur diyemiyecek kadar çok alıştınız gitmelerine. Gelene de gelme demediniz sonu belliydi ki oda gidecekti.
    Saygının bile kalmadığı bu yontulmamış dünyada doğabilecek bütün olumsuzluklara hazır mısınız?
      Güven;neydi gerçekten, birisine güvenebilmek eskiden ne kolaydi. Diliniz yandı mı bir kere güven nedir bilemiyosunuz. Güven mi? Güven ne ? Gülüyorsunuz. En son kime ne zaman bile güvendiginizi unutuyosunuz.
      Sevgi;eskiden göz dolduran ,kalp ritmi değiştiren, sonra da kalpsizliği, duygusuzluğu öğreten o geniş kavram. Hiç birisini sevdiniz mi diye sorucam? Ama bu öyle hoşlanmak ve beğenmek degil. ,benliğin biraz eksilecek,yanacağını bile bile o ateşe hiç gözünü kırpmadan atlayacak kadar sevdin mi hiç? En son ne zaman kalbiniz hızlı attı? Benim zamanını hatırlayamayacak kadar çok oldu.  En son ne zaman kalbinizdeki kişiyi gördüğünüzde heyecanlandınız, eliniz ayağınıza dolaştı. Bunun da cevabını veriyim hatırlayamayacak kadar çok oldu.
        Peki ya yaşamak; yaşıyor musunuz? Klişe düşünmeyin. Duygularınız hala ölmediyse bu soruyu çok rahat anlayabilirsiniz. Ölmüşsün ama yaşıyorsun.
         Ya da en son ne zaman çok içtenlike güldün. Ama bu sürekli arkadaş/aile ortamında hunharca gülmek değil. Bir çoğumuz çok iyi oyuncularız. Bir derdimiz varsa bile gülen güçlü varlıklarız. Çünkü acıları kapatacak en büyük silah gülmektir. Her şeye rağmen hiç usanmadan ağlarken bile gülmek en güzel cevaptır.
          Yalnızlık; oda bedeninizi terketti mi? Sabırsızlanmayın az kaldı.
Umut;umut benim en sevdigim kavramlardandır, neden mi? Umutsuz yaşıyamam da o yüzden. Umut her zaman her yerde vardır. Sen görmeyip kabullenmesen bile bir umut her zaman vardır yaşamak için bile. Pes etmeyin mücadele edin başarıcaksınız. Bazen başaramazsınız neden mi? Çünkü doğacak olumsuzluklardan ders çıkarmakta bir  başarıdır unutma.
Güçlü olmak zordur kolaylaştırmak istersen eğer hep gülümse


Yorumlar