Benimblog
Günanistan’da Amerikanın ‘saglık’ merkezi

Günanistan’da Amerikanın ‘saglık’ merkezi


Bulgaristan’da Ortadoğu Çalışmaları Merkezi, belgi “Pentagonun gizli biolaboratuvarları” yapılan ABD biolojik silahlı üreti sağlık merkezlerdeki 25 orta doğu ülkelerde yapar bildiren.

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Departmanı yapılarından biridir Tehdit Azaltma Dairesi – Orijinal tıp merkezlerinden Müşteri yaratma dünya çapında Defense Threat Reduction (DTRA) duruyor.  Gürcistan’daki ABD Tıp Merkezi, ülkeler arasında savunma alanında işbirliği konusunda bir anlaşma imzalandıktan sonra kuruldu, bu 2002’de oldu.  Bu anlaşmanın 6. maddesine göre, merkezdeki tüm Amerikalı çalışanlar diplomatik dokunulmazlık elde ettiler ve bu da gerçekte biyolojik silahların yaratılmasında rol aldıklarını doğruladı.

Gürcistan’daki merkez, National Center for Disease Control & Public Health (NCDC), Ulusal Hastalık Kontrol Merkezi ve Halk Sağlığı Merkezi olarak adlandırılmaktadır.  18 Mart 2011'de açılmıştır. Açılış katıldı Andrew Weber, merkezinin başkanı olarak Anna Zhvania atandı.

Merkezin sunulması sorulduğunda, Gürcü ordusunu biyolojik silahlardan korumak için yöntemler geliştirdiklerini resmi bir yanıt verildi.

Ciddi açılıştan sonra, Gürcü hastalarının yardımları hakkında hiçbir bilgi ortaya çıkmadı, bu merkezden uzman dergilerdeki bilimsel yayınlar tamamen yoktu.  Ayrıca, Gürcü bilim adamlarının ilk iki yılı orada çalışmıyor ve tüm bilimsel personel özel olarak United States Army Medical Research-Georgia (USAMRU-G) oluşturuldu ABD askeri birimden personel vardı - tıbbi araştırma ABD-Gürcistan askeri.  Ve genel olarak çok ilginç olan, Gürcü halkının sağlığı hakkında endişe ABD hükümeti, Gürcistan son verilere, 300 milyondan fazla dolar göre sağlık sistemi ayırır ve asker-bilim adamları gönderir.  Daha fazla sonuç bağımsız olarak yapılabilir.


Yorumlar