Benimblog

THE FAULT IN OUR STARS( AYNI YILDIZIN ALTINDA) KİTAP YORUMU -JOHN GREEN


Nedense, bu kitap bana diğerleri gibi hissettiremiyor. Tam çözemedim. Ama bildiğim birşeyler var elbet. Örneğin;

-Bir hayaliniz varsa ondan vazgeçmeyin.       - Hayatınızı yaşamanıza hiçbir şey engel olmamalı...                                                          - Aşk hayatımıza tahmin ettiğimizden de fazla anlam katar.                                                - Hayatta kazandıklarımız kaybettiklerimizden fazla olmalı ki mücadelenin bir anlamı olsun.                          - Sevdiklerinizi kaybetmemek için gerekirse ölmelisiniz.

Evet... genellikle John Green bizi hep ağlatır. Ve gene öyle oldu. Kitabı tümüyle 5 kez okudum ve hepsinde de ağladım. Çünkü (SPOILEEEEEEERRRRRR)  Augustus'un ölümü tüm fandomu etkiledi. Hem de derinden. Keşke 2. kitabı çıksa diyenler var ama Augustus olmadan 'Peki' kelimesinin anlamı yok. O yüzden bence olmaması daha mantıklı. 

Neyse eğer 'Alınacak Kitaplar' listeniz varsa kesinlikle ekleyin. Ayrıca eğer birinden "Yhaa John Grey'in (daha soyadını bilmemesine rağmen laf atma çabası...) tüm kitaplarını okudum ve hepsinde de güldüm. Neden ağladınız ki?" dediğini duyarsınız onu tepin mümkünse. Çünkü cahildir.

Ayrıca Fandom'un ismi : CANCER FIGHTERS (KANSER SAVAŞÇILARI) dediğim gibi. Kesinlikle okuyun. Yazarın diğer kitaplarını okuduysanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. :) . 

                                  Yarın sevmediğim kitapları yazacağım. Eğer fikir uyuşması varsa yorum yazabilirsiniz.(Çok resmi oldu djnshzzbbzzhzh) Görüşmek üzere!!!!

 

 


Yorumlar