Benimblog

Veremmişim


Merhaba çok yoğun bir işhayatım var ve düğünüm yaklaşmak üzere çılgınca bir diyete başlamıştım çorba diyeti sadece çorba içiyorum ama ölüyorum açlıktan sevdiğim herşeyi çıkardım hayatımdan önce kola,cip,ve en bi sevdiğimden çekirdek yine işe sardığım günlerde yoğunluktan hiç yemek yememişim eve gelir gelmez nerde uyuyakaldığım belli değil tabi bi gün daha bi gün daha derken akşam saat 23.00  gibi nişanlım iş yerimin yakınlarındaki bir avm den almak için yanıma gelmişti tam ayağa kalktımki geri yığılıverdim yerime bana neyim olduğunu sordu ve sadece hastaneye gidelim dedim hastaneye gittik ve boğazlarımın şiş olduğunu söyledim boğazlarıma baktı serum verdi kan aldı acikde yatan hastaların olduğu bir yatağa yattım ardından röntgen için kaldırdılar beni tekrar film çekildi tekrar yatağıma geri döndüm o kadar yorgundu ki bedenim uyuyakalmışım sonra bir el yüzümü okşuyor baktım bir eli yüzümde diğer eli kendi gözlerinde gözleri yaşlı ağlıyor aşkım ne oldu neden ağlıyorsun dedim bana uzun uzun baktı ve sarıldı o an doktoru gördüm bana doğru hızla yaklaşıyordu evet nasılsın dedi daha iyi olduğumu söyledim sağ akciğerinde bir yara var nişanlın söylememi istemişti ama söylemem gerekiyor ailede verem olan var mı dedi yoo dedim veremsin dedi yarın polikliniğe gelmemi istedi bi doktor ismi yazdı tutuşturdu kağıdı ertesi gün nişanlıma gelmemesini söyledim onunda Allahtan çok acil işi çıktı gittim baktı yeniden kan aldılar film,tomografi... Sonra doktor otur dedi oturdum gözleri büyüyordu sanki anlatırken durumun kötü ilerlemiş yaşın daha çok genç ....sonra VEREMSİN dedi gözlerimden damlalar peşpeşe akıyor ben onlara engel olamıyordum doktor ne o üzüldün dedi baktım doktora benim düğünüm olacak çok yakında dedim sonra dudaklarını büzdü öylemi ?çok üzgünüm dedi .Sonra başladı teselliye iyileşirsin artık eskisi gibi değil sadece bir süre bulaşıcı ...

  Çıktım ordan bir de devlet hastanesi baksın dedim yedikule göğüs hastalıkları hastahanesine gittim ancak acil bölüm bişr yapamazmış filmleri gösterdim evet yara var ancak tüberküloz mikrobu tükürük testinde çıkar filmin apaçık ortada ancak yine bulgulara bakmak gerek dedi .

 Allah'ım nolur bişe çıkmasın ben ona nasıl bunu yaparım ne hakkım var onunda hayatını karartmama hayallerini elinden almama diye iç sesimle boğuştum durdum.

 Pazartesi günü gittim muayeneye 3 kutu verdiler balgam çıkarmam için kan testi vs..çarşamba muayeneye gelin dediler çarşamba gittim sonuç negatif ardından cuma günü son iki balgam kültürünğn sonucu çıkacak dedi muayeneye gel cuma günü gittim oda gelmek istedi bitlikte sıra beklemel için yol alıtken elime 2 adet maske aldım bu sefer biri ona idi.o benim maskemi taktı bende onun maskesini bağladım sonra gözleri dolmaya başladı gözlerine baktım gülmeye çalışıyorum sesim titrek ne oldu diye sordum ağlamaya başladı ve sarıldı..

 Nihayet sıra bize geldi girdik baktı tüberküloz mikrobu var dedi en yakın verem savaşa gidin ilaçlarınızı alacaksınız bulaşıcıdır ....

 Hemen verem savaşa gittim 3 kişi beni bir odaya aldılar sanki sorgu odasındaymışım gibi bitçok soru biri bir yandan diğeri öte yandan boyum kilom vs..

 Evde kaç kişi yaşıyor onlarda gelmeli kontrol edilmeli diye bir çok şey parmağımdaki yüzüğü kapamaya çalışyorum içimden nişanlımı sormasalar bari ona karışmasalar diyorum tam içimden bunlar geçerken parmağında yüzük var nişanlı mısın dedi baktım bi 5 sn falan durdum yüzümü yere eğdim malesef dedim düğün ne zaman dedilet çok yakında dedim balayı neresi il dışımı dedi evet dedim GİDEMEZSİN dediler nasıl yani dedim ?

 Bu hastalık bulaşıcı kimseyle yakın temas kurmaman gerekiyor evde aynı odada kimse uyumamalı tabak bardak ayrılmalı konuşuyolar bense iç sesimden gerisini duymadım bile

 Ya o ? Onun beklentileri kaç yılın ardından her erkek gibi onun kurduğu balayı hayalleri bana ilk dokunuşu için kılacağımız o namaz ?Aynı yatakta yatamamak ?Ona sarılıp uyuyamayacak mıyım ? Ben ne çok şey alıyorum onun elinden ne hayal kırıklığına uğrattım lan ? Hakkım var mı buna ?

 Derken içeriden çıktım gözlerim yaşlı o bana bakıyor .Beni teselli etmeye başladı bu artık çaresi olan bi hastalık vs bi yerlere gidrlim dedi eve gitmek istediğimi söyledim.Rahatsız olduğumu düşündüğü için maskeden oda benimle birlikte maske taktı başta çıkar şunu diye ısrar etsede çıkarmadığımı görünce el mahkum..Sonra ondan gitmesini istedim kapıya çıktı tam sarılacaktı ki elimle durmasını ister işareti yaparak sarılma bana vücudumda o bulaşıcı hayatımızı mahveden tüberküloz mikrobu var dedim gözleri doldu seni seviyorum dedi ve gitti.

 Bense kafamdaki sorularla yine başbaşaydım bundan sonra ne olacak diye düşünürken uyuyakalmışım.Telefonun sesi ile uyandım açtım heyecanlı bir sesle aşkım bak işyerindekilere sordum eğer karşılıklı kabuş edilirse resmi nikah kıyılabiliyormuş sonuçta önemli olan benim kabul etmemmiş benim içinde bi sıkıntı olmadığı için sorun yok aşkım dedi ben yıkıldım yavrum neleri araştırıyor ?Sustum aşkım orda mısın ?dedi evet dedim saate baktım saat 20.39 olmuş Bir sigara bu kadar illet bişe olabilir mi içime çektiğim bir duman bana nasıl bu kadar hükmeder ?Hayallerimi nasıl olurda bu denli elimden alır ?

Evet bundan sonra ne olur bilmiyorum ?Ama onun hayatını mahvetmek istemiyorum ...

 

 


Yorumlar