Benimblog

Gökkuşağı.


Sence sadece anı yasamak mı bizimkisi? Mükemmel bi yapıtın temeli sadece.. Suan ne isterdim biliyor musun sevgilim. Mesela sigara nanesi yerine dudağını ısırmak? Belki de sadece omuzuna başımı yaslamak. Orda yaşamak.. Ama senin benden hic acımadan gittiğini unutuyorum hep. Şöyle bir konuşma gecti.
• Böyle yüzüme vurup duracak mısın her seferinde gidişimi? Diye sordu adam.
- Dönmediğin her dakika. Diye cevapladı kadın.
• Yapma nolur. Canım yanıyor.. Diye ekledi adam tek seferde.
• Yanmamıştır o, yansa gidemezsin. Diye çarptı yüzüne en sert laflarını birden bire. 

Bunları konusurken yüzüne bakıyordu. Ama en hüzünlü konuşmasın da bile onu ne kadar sevdiğini düşünmeden edemiyordu. Konu sen olunca aksini düşünmek intihara girerdi cünkü.. 
Bu konuşmanın ardından sessizce çıkıp gitti kapıdan. Geri gelir mi diye düşünüyordum, bidaha karşıma çıkar mıydı ki? Bende daha güçlü sarılırım belki gelirse. İnanıyorum yollarımızın bir daha kesişeceğine. Öteki türlüsü olursa da. En fazla inandığım yerden kırılırım her zamanki gibi. Tabiki bunun bir de iyi tarafı var sevgilim. İyi tarafından bak, içli cümleler bilmeyen bi kızı saire döndürme yolundasın. Öyle bi adamsın. Geçip giderken kokusu gelmişti burnuma. Nasıl da güzel bir his. Sanki böyle gökkuşağı çıkmış, haber salmışlar bir haftalığına gelmiş diye düşünsene.. Kokunu sana şöyle anlatabilirim. Bi kütüphane düşün, içine yeni kitaplar gelmiş. Herşey yeni kokuyor ve baş döndürücü bi güzelliği var. Basımı döndürüyor, bu bide gözlerine bakarken oluyor. O koku kadar tehlikeli ama bi o kadar da mükemmel. Bu kokudan sonra senden gelen acıyı bile ben bal eylerim.. Sen ben çok çirkin kavramlar değil mi? Bence güzel olan tek şey kokun. İçime çekerken seni, ben savaşmadım kokunun yaverleri ile kale kapımı açıp aldım içeri.
Yine bastıramadı ama herseye rağmen gidebildiğin gerçeğini. Bana sayılı günler içinde sonsuzluk verdin sanki. Yarim gidişin varya bu tamamen gönlümde kapanmıcak bir yara haline geldi..


Yorumlar