Benimblog

Yüreğimin odaları..


Mutlu geceler, güzel gözlü sevgilim. Her zaman kirpiklerini sayabilecek kadar yakınında olmak isterim. Seni ilk öptüğüm zaman geldi aklıma..
Annesiyle lunaparka gitmiş küçük bir çocuk düsün. Çarpışan arabalar, dev bir dönme dolap ve gondol'u ilk defa gördüğünü. Sonra orada annesini kaybedince onu arayan bir çocuk düsün. Onu bulamayacak kadar korktuğunu, heyecanlı ama herşeye rağmen mutlu olduğunu. Bunun verdiği hazzı ben sana nasıl tarif edeyim..
Gidişin bir daha lunapark'a gidememek gibi oldu. Artık arabalar birbirine çarpmıyor, dönme dolap dönmüyor, gondol'da sallanmayı bıraktı.. Işıkları söndü şehrimin her karesinin. Artık kupkuru bir karanlıktan ibaretim. Bana biraz gülümser misin? Belki gülüşünün aydınlığıyla geri gelir ışıkları şehirimin. Aramızda ki mesafelerin pekte bir önemi yok benim için, çünkü sen bütün atmosfer'e denksin. Gidişin öyle bir yaktı ki şehirlerimi, gelsen tamir etmeye nereden başlayacağını inan bilemezsin. Bir konusma geçtikten sonra ne konusmustuk acaba diye düşünüp, hatırlamayıp unutan kızdım ben. Nasıl oldu da seni unutamadım? Nasıl yaptın bunu, ne yaptın bana? Ben kimseyi böyle sevmedim. Nasıl böyle içime işledin? Kendimi gülümserken bile düsündüğüm de yanımda sen oluyorsun. Gelirsen bir gün sahil kenarında bir bank'a oturup geçmişi konuşuruz. Gözlerin bir bana kör oldu be sevgilim, yine de canın sağolsun. Yanındayken söyleyemediğim her an için özür dilerim..
Seni çok seviyorum ve çok özledim. Merak etme yüreğimdeki odaların hepsini ben sana verdim..


Yorumlar