Benimblog

Bir yıldız doğuyor


Türkiye'nin ünlü üç kulübünden birisi.son sezonlarda ki başarısızlıklar,yanlış transferler

Yeni sezon henüz yeni başlamıştır.takim rakiplerine göre çok kötü durumdadır.rakipler tek tek maçlarını kazanıyor ve daha güçlü durumdadır.bir taraftan spor medyası,diğer taraftan taraftarlar...beklentilerin yüksek olduğu yeni sezonda yönetim topun agzindadir.yillarin başkanı..en büyük başkan tepkilerin odağındaki tek hedeftir.artik rüyalarında bile istifa sesleri yankılanıyor ve uykusuz son derece şiddetli stresle geçiyordur günleri.milyonlarca taraftar şampiyonluk bekliyor,takımin performansı ise saç baş yoldurtuyordur.

Yeni haftanın ilk günü pazartesi...başkan ofisinde düşünceli oturmaktadır.ofisin camından dışarıyı izlemektedir.basarili geçen onca sezon ve bir o kadar da başarısızlıklar...

Kapı çalar içeriye sekreteri girer.sekreter başkana yaşlı bir kadının ısrarla kendisini görmek istediğini söyler.baskan yorgun kimse ile gorusemiyecegini söyler.sekreter yineler ama hayat memat meselesiymis diye yineler.

Başkan gelsin der.bastonlu yaşlı kadın içeri girer başkanın karşısına oturur.baskan umursamaz önce isteksiz ve sorar yaşlı kadına.ne istiyorsun?.. kadın derki; başkan başkan bu takımın haline...başkan şaşkın öylece dinlemektedir.yasli kadın devam eder; ama ben buraya bu sorunları çözmeye geldim.sana yardım etmeye...der.baskan yaşlı kadının kendisiyle eglendigini dunusunur.kadin başkana kalk seni bir yere götüreceğim der.baskan çok işim var der kadını başından atmaya çalışır.ama yaşlı kadın inatçı mı inatçı.sampiyon olmak istiyorsan geleceksin benimle.baskan şaşkın bu gizemli yaşlı kadının peşine takılır.baskanin özel arabasına binip toprak bir sahaya gelirler.bir sürü genç yazın sıcağında demeden toprak sahada maç yapıyorlardır.kenar mahallenin bu gösterişsiz sahasında inanılmaz bir mücadele vardır sahada.baskan bir sahadakilere,bir yaşlı kadına bakiyiordur.baskan yaşlı kadına neden buraya geldiklerini söyler.kadin arabanın içinde maçı izlerken sahadakilere birini işaret eder.baskanda bakmaktadır...

Sapsarı bir çocuk..madende parlayan bir elmas gibi.sahada rakiplerini bir sağa,bir sola yatiriyor.kizgin güneş altında olabildiğince terlemis toprak sahada tufan gibi adeta.izleyenleri büyülüyor adeta.henuz 17 yaşında.sahanin kenarından geçenlerin bile gözünü alamadığı bir yetenek.baskanda buyulenmistir.yasli kadına döner.kim bu cocuk? diye usulca sorar.yasli kadın yüzündeki gururlu bir gülümseme ile cevaplar.cok iyi tanıyorum.torunum... diye cevap verir.al bu çocuğu bu takıma bu sene şampiyon olun.

Başkan yüzünde tatlı bir gülümseme ile yaşlı kadına bakiyordur. Başkan;????

Yazının devamı yarın.

 


Yorumlar