Benimblog

Kitabımdan Bir Kuple


Demi çok mutlu bir kızdı. Her zaman bardağın dolu tarafını görürdü. Örneğin ;  sınavdan kötü bir not alsa düzeltirim der ve düzeltirdi. Dediğim dedik bir kızdı. Her zaman sözünün arkasında dururdu. Hep doğru kararı verirdi. Arkadaşları hep onun dediğini yapardı. Kimin ne derdi olsa Demi'ye  danışırdı . Ama  AİLESEL SIKINTILARI vardı. Ağabeyiyle çok tartışıyorlardı.  Ağabeyinin sevgilisi gelince hep Demi'yi kötüler, onu evden çıkarırdı. Sevgilisi gittikten sonra Demi ona çıkışırdı. Yine aynı şey oldu.

-"Sen sevgilin gelince  çok değişiyorsun. Beni sinir ediyorsun. Bazen seni boğasım geliyor. Bazen boğsam bile öfkem azalmayacak gibi geliyor."

Demi bunları söyledikten sonra derin bir nefes aldı. Siniri hala geçmedi. ama kendine hakim olmaya çalıştı. Ağabeyi yüzünden sevgilsine bile odaklanamıyordu. Sevgilisi bundan şikayetçiydi. Ağabeyi annesine şikayet etmek ona çocukça geliyordu. Ama kendine hakim olamamasına rağmen kendini tutuyordu. Demi çok ama çok sabırsızdı. Bazen sabırsızlığı başına bazı dertler açıyordu. Örneğin ; okulda sınav sonuçları okunmadığı için hocaya bağırmıştı. Bu yüzden  müdüre gitmişti ama bir şey olmamıştı. Bu huyu dışında şimdilik bir sıkıntı yoktu. Ağabeyi hariç tabii ki. Demi adını ona annesi koymuştu. Anlamını bilmiyordu. Ama seviyordu işte. Ağabeyinin adı Mıchael, Demi'nin sevgilisinin adı John'du. Demi'nin sevgilisi uzun boylu, sarı saçlı ve mavi gözlüydü. Kasları vardı.Her gün fitness'e gidiyordu. Bir sürü kız peşinden koşuyordu. Ama John sadece Demi'yi seviyordu. Anaokulunda Demi'ye çıkma teklifi etmişti ama Demi kabul etmemişti. Demi siyah saçlı ,kara gözlü bir esmer bombaydı. (dikkat edin patlamasın.)

 

 Ardından anaokulunda çok kişi gelmiyordu ama ortaokulda neredeyse tüm okul onu seviyordu.Bu Demi'nin çok hoşuna gidiyordu. İlkokulda hep küçümseniyordu. Ama sonra okulun en popüler kızı olmuştu. Demi'yi küçümseyenler onun peşinden koşuyordu. Demi'ye laf sokan oluyordu tabii ki. Ama Demi onlardan lafını esirgemiyordu. Hatta fazla bile koyuyordu. Bazılarına ağır geliyor ve ağlıyorlardı. Herkes bu duruma gülüyordu. Ama Demi buna izin vermiyordu. Bu yüzden de herkes Demi'yi seviyor ve ağlayanlar susuyordu. Demi bu duruma çok seviniyordu. Demi haksızlığa gelemiyordu. Bu durumlara çok kızıyordu. Boğası geliyordu onları. Adaletin hiç bir yerde yoktu ve  onu üzüyordu. Hatta adalet için mektup yazmıştı. Neyse... Yine eve gitmişti. Evde kimse yoktu. Anahtarla eve girdi. Hemen ışıkları açtı. Bilgisayara koştu. Arkadaşlarından bir sürü mesaj geldi. Hepsiyle teker teker konuştu. Mutluydu. Birden kapı açıldı. Demi çok korktu.

- Kim var orada

Cevap gelmedi. Camlar açıldı birden.

- Kim var orada kimsiiiin

Ses gelmiyordu.Demi ayağa kalktığında birden elektrikler gitti. Demi aniden çığlık attı. Çok korkmuştu. Neler oluyor diye düşündü.

-Kimse var mı?

Ses hala yoktu.

-Sen kimsin

-Ağabeyin

- Ay  ağabey ödümü patlattın.

- Belli oluyor.

Demi çok sinirlenmişti.

-Aaaaaaaa diye çığlık attı. Mıchael kulaklarını tıkadı. Komşulardan biri geldi. Adı Selena'ydı. çok güzel sarışın, mavi gözlü bir çıtırdı. Sokağa yeni gelmişti.Ama tüm sokağı kendine hayran bıraktı. Çok havalıydı. Peşinden bir sürü kişiyle yürüyordu. Hepsi erkekti.

-Ne oldu,dedi havalı şekilde.

-Bir şey yok ,dedi Demi sinirli ve küçümser şekilde.

-İyi , Demi bağırınca korktum.

-Korkmana gerek yok canım (cadı) sessizce dedi Demi.

-Ay korkunu yerim ben dedi Mıchael hayran şekilde.

       Mıchael'in lafı bitirince kapıyı suratına kapattı. Çok sinirliydi. Bu kız havalı havalı konuşunca tuzu biberi oldu. Çok mutluydu. Mıchael'in mutlu olması Demi'yi  daha kızdırıyordu. Demi kapıyı  kapıyı vurup gitti. Mıchael buna çok şaşırdı. Demi en iyi arkadaşı Jack'in yanına gitti. Jack kapıyı açınca çok şaşırdı.

-Demi burada bu saatte ne arıyorsun?

-İçeri girebilir miyim ?

- Tabii gir, deyip kapıyı açtı.

Demi her şeyini bir kenara fırlattı.

- Ağabeyim , o mahalleye gelen yeni kız (Selena) her şey üzerime geliyor.

- Tamam sakinleş canım.

Demi ağlamaya başladı. Jack onu sakinleştirmeye çalışıyordu.

- Saat geç oldu hadi yatalım, dedi sessizce.

Jack Demi 'nin yatağını hazırlamaya başladı.

O sırada Demi balkona çıktı. Ağabeyi ve sarışın kızı düşündü. Derin derin nefes aldı.O sırada Jack geldi ve ona sakince dokundu.

- Hadi Demi yat artık kendini helak etme.

- Tamam Jack sen git ben geliyorum.

Derin nefes alıp arkasına döndü.

- Hadi Demi toparla ,dedi sessizce Demi.

-Güçlü ol güçlü ol diyordu Demi.

Yatağa yattı. çok yorulmuştu. Ama uyuyamıyordu. Gözünü kapatınca aklına onlar geldi. Akla takılacak şeyler değildi . Ama takıyordu işte. Belki de genç kız olduğundandı. Çocukluğunda hiç bir şeye takmıyordu. Ama büyüdükçe takmaya başlamıştı. Bu onun hiç hoşuna gitmiyordu. Bu huyundan nefret ediyordu.Çünkü kendini fazla üzmesine sebep oluyordu. Sakin olmaya çalışırken Jack geldi. Elinde olsa bu huyunu boğabilirdi.

-Birşey ister misin Demi.

-Ben banyo yapabilir miyim?

-Elbette.Burası senin evin

-Teşekkür ederim. Sana yük oldum ama...

-Ne yükü dediğim gibi burası senin evin

-Sağol

Demi kıyafetlerini seçti ve suyu açtı. Sonra kapayıp Jacke

-Ben 15 dakikalığına gitsem olur mu ?

-Tamam Demi- Bay bay

Demi kapıyı hızla kapadı. Hızlı adımlarla eve doğru yürüdü. Anahtarla kapıyı açmaya çalıştı. Ve sonunda açtı. Ağabeyi mutfaktaydı. Ona çaktırmadan merdivenleri çıkıp odasına gitti. Hemen bir bavul bulup eşyalarını bavula yerleştirdi. Kendi arasında yoklama yaptı.

-Siyah elbisem , sarı tokam , kıyafetler tamam aksesuarlar tamam gideyim artık.

Sessizce bavulun fermuarını kapadı. Parmak ucunda sessiz ve yavaş şekilde aşağıya indi. Yine parmak ucunda giderken ağabeyi Demi'yi gördü.

- Demi geri mi dön ... Bavul mu? Buradan gidiyor musun? 

Soğukkanlı şekilde

- Evet. Her gün beni hizmetçi gibi kullanmana tahammül edemiyorum. O kız beni küçümsüyor sende ona hak veriyorsun.

- Ha-hayır bu doğru değil.

-Doğru. Sen beni koruyor musun ? Bana hiç sarıldın mı ?

- Hayır ama...

- Ama yok bitti. Ben gidiyorum. Sen bensiz mutlu mutlu yaşa. Artık hizmetçi mi tutarsın ne yaparsan yap. Ama bensiz .Sana yıllarca nasıl hizmetçilik yaptım. Ah benim kafam ah.

Demi kafasına vuruyordu.Ağabeyinin gözlerinden damla damla yaşlar akıyordu.- Hayır ağlaman bir şey değiştirmeyecek. Artık yeter, diye bağırdı Demi.

Demi ağlamaya başladı. yavaşça kapıyı açtı. Ağabeyi onun yanına gelirken:

- Gelme ağabey gelme. Senden , arkadaşlarından bıktım.

SENDEN NEFRET EDİYORUM

diye bağırdı. Ve ağlayarak gitti. Sinirli ve üzgün olduğundan yanlış yola girdi. Karşısına sapıklar çıktı.

- Ne yapıyorsun burada bu saatte.

- Şeyy...  Ben yanlışlıkla geldim. Gidiyorum şimdi.

-Yoook olmaz. Öyle boş gidilmez.


Yorumlar

  • ...
    Selin Uysal

    Demi bizim Demi mi xjxjkzz şaka bir yana cidden beğendim.