Benimblog

Başka Hesabın Tweet’lerini Yedekleme


En çok kullanılan sosyal medya platformu Twitter‘da başka bir hesabın Tweet’lerini nasıl yedeklersiniz?

Kendi hesabınızı Ayarlar > Twitter Verilerin > Twitter Arşivin adınlarını izleyerek yedekleyebiliyorsun. E-Posta adresinize gelen bağlantı ile tüm veriyi indirebiliyorsunuz. Fakat başkasının Tweet’lerini yedeklemenize izin vermiyor.

Bu adımda merakımdan bir araştırayım dedim ve en kullanışlı araç olarak All My Tweets‘i buldum.

Araç oldukça kolay ve kullanışlı fakat çok yüksek hesaplarda sorun yaşamaktasınız, Yaklaşık 4000 Tweet’e kadar vermekte fakat yazıdada bahsedeceğim hesap 14000 Tweet atmış fakat hepsini alamıyoruz.

Öncelikler All My Tweets‘e girerek Twitter hesabımız ile giriş yapalım. Sayfaya girdikten sonra karşımızagelen sayfada”Sign in with Twitter” butonuna tıklayalım ve hesabımıza izin verelim.1

Açılan sayfada hesabınıza izin vermeniz gerekiyor, Bu sayfada “Giriş Yap” butonuna tıklayarak sayfaya izin verip giriş yapalım.

2

sayfaya giriş aptıktan sonra oldukça sade bir sayfa gelecek karşımıza, açılan sayfada arama kısmında kendi hesabınız yazılı olacaktır, burayı silerek Tweet’lerini kaydetmek istediğiniz hesabın adını yazarak “Get Tweets” yazan butona tıklayınız. Ben “Hergün Hadis-i Şerif” hesabındaki Tweet’leri indirerek göstereceğim.

Hesabın Kullanıcı adı “hergunhadis” sayfaya giriş yaparak Kullanıcı adı kısmına hergunhadis yazarak aratalım.

 

Devamı için tıkla >>>


Yorumlar

  • ...
    mehmet salih yıldız

    Malesef tarih belirtilmiyor öyle olsaydı tüm tweetler tarih belirtilerek indirildi. Yaklaşık 4000 tweet indiriyor bazen 4200 bazen 3800 gibi, son tweet'den başlayarak başa doğru indiriyor.

  • ...
    Aykut Korkut

    Hocam çok bilgili bir paylaşım. 4000'e yakın tweet indiriyor demiştiniz. Peki en son 4000 mi? Yada tarih falan belirleyebiliyor muyuz? Atıyorum 20 Mart 2016'dan önceki 4000 tweet'i al gibi. Teşekkürler.